O BRUNTÁLE A OKOLÍ

Praděd (1492 m. n. m.)

je svou majestátností symbolem Jeseníků i celého kraje. Na jejím vrcholu se nachází televizní věž vysoká 145 m s vysílačem, rozhlednou ve výšce 40 m a restaurací. Při příznivých podmínkách lze z rozhledny spatřit Beskydy, Krkonoše, polské roviny i Vysoké Tatry.

Horské lázně Karlova Studánka

Světoznámé lázně s nejčistším vzduchem ve střední Evropě pro léčení řady nemocí. Naleznete zde léčivé prameny vulkanického původu (6 – 7 °C) a bazénový komplex s vodoléčbou a termoterapií (32 – 34 °C). V lázeňském parku je expozice geologie zdejší oblasti.

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec pojmenovaný od roku 1348 po hradu „páni ze Sovince“ je nejrozsáhlejším hradním komplexem v okrese Bruntál. Hrad stojí na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku a za husitských válek se byl významnou husitskou pevností...

Zámek v Bruntále

Zámek Bruntál je se svým netradičním tvarem kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží nejvýznamnější kulturní památkou celého regionu. Jeho dnešní podoba je výslednicí pět století probíhajícího historického a stavebního vývoje.

hotelhvezda.eu © 2016  /  Všechna práva vyhrazena!